Bezdotykový senzorProjekt HS01 byl konstruován pro mého kamaráda jako inteligentní řízení domu.

Systém se skládá ze dvou, nebo více nezávislých jednotek komunikujících po sběrnici RS485. Vstupní jednotka má 32 bezpotencionálních vstupu (zkrat nebo log 0 TTL). Výstupová deska 32 spínacích kontaktu Relé na 230V.


Domácí automatizace

Popis HS01 – pro řízení osvětleí domu.

Hs01 vznikl pro máho kamaráda Toma. Je nadšenec do Startrecku a věcí kolem. Původně chtěl vypánače ovládané bezdotykem podsvětlené vypadající jako panely ve Startrecku. Vymyslel jsem pro něj bezdotykový spínač. Nastal problém jak ty světle ovládat bezdotykovým spínačem. Vymysleli jsme tedy systém HS01,který se skladá z desky 32 vstupů a desky 32 releových výstupů. Mezisebou desky komunikují po sběrnici RS485 tedy mohou být rozmísěné na různých místech. Je plánováno možné připojení více vstupních i výstupních modulů. Cele se to nastavuje v jednoduchem XLS souboru a poté se nahrává jako konfigurace do samotné desky výstupu. Celý systém je řešen pro napájení 12V . Releové výstupy jsou pro napájení 230V . Ve správné konfiguraci se dá použít i jako 32xMUX/DEMUX po RS485, kde na vstupu jsou 5-12V vstupy a na výstupu spínací kontakt relé.Bezdotykový senzor

funguje na principu kapacitního senzoru QT100 od fy. Atmel. Je konstruovan do krytky vypínače ABB Tango, nebo se dá instalovat samostatně pod „ruzné“ materialy .Vyzkoušené máme sklo, dřevo, sádrokartón a plasty. Indikace sepnutí je udělána tak,že celé tlačítko bíle žhne, a při sepnutí se na 5sec. úplně rozsvítí. Bezdotykový senzor má i vstup ovladani podsvitu. Ten se dá využít pro noční osvetlení, centrálně řízené.